Стерилізація собак та кішок в м.Охтирка Брав участь

Доданий
31.07.2017
Номер
32
Навколишнє середовище

Зменшення кількості безпритульних тварин в місті шляхом пільгової стерилізації котів та собак, потомство яких поповнює нішу безпритульних; допомога мешканцям Охтирки в організації стерилізації тварин; проведення роз’яснювальної роботи серед власників тварин про шляхи регулювання чисельності тварин.

Автор проєкту
Алла
Алла Садовська
Бюджет
200 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Мета проекту

Вирішення проблеми появи нових безпритульних тварин в Охтирці; забезпечити комплексний підхід до вирішення проблеми бездоглядності тварин в місті;підвищити компетентність і рівень культури в питаннях утримання тварин; скоротити випадки заподіяння шкоди здоров’ю жителів міста тваринами, поліпшити санітарно-епідеміологічну та епізоотичну обстановку на території міста.санітарно-епідеміологічну та епізоотичну обстановку на території міста.

Проблема

На вулицях Охтирки можна побачити багато безпритульних тварин (переважну більшість складають коти). Причиною тому є громадяни міста, які викидають небажане потомство своїх улюбленців на вулиці, де з часом вони неконтрольовано починають розмножатися. У більшості людей немає коштів, щоб оплатити операцію по стерилізації улюбленця, оскільки ринкова вартість такої послуги складає на кішку близько 400 грн., а на собаку (наприклад вівчарку) 1000 грн. Ця програма дасть змогу зменшити кількість безпритульних тварин на вулицях нашого міста.оплатити операцію по стерилізації домашнього улюбленця, оскільки ринкова вартість такої послуги складає на кішку близько 400 грн., а на собаку (наприклад вівчарку) 1000 грн. Ця програма дасть змогу зменшити появу нових безпритульних тварин на вулицях нашого міста.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Стерилізація є цивілізованим і ефективним методом регулювання чисельності тварин, яка безумовно впливає на чисельність безпритульних собак. Адже нерідко на вулицях опиняються цуценята, популяцію бездоглядних тварин поповнюють собаки, які втекли від господарів під час тічки або «гону». Це ж стосується і кошенят, яких массово викидають на смітники міста. Стерилізация надасть можливість зменшити популяцію котів і собак в місті.

Для кого цей проект

Даний проект орієнтований для всіх мешканців міста Охтирка. В результаті стерилізації скоротиться кількість тварин на вулиці, гуртування їх у зграї, а , отже, не буде заподіяно шкоди здоров’ю громадянам міста, поліпшиться санітарно-епідеміологічна ситуація в місті. В першу чергу послугою зі стерилізації тварини можуть скористуватися малозабезпечені мешканці Охтирки. Це пенсіонери, інваліди, малозабезпечені та ін..

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Для участі в проекті ми будемо приймати дзвінки на телефон голови і заступника голови Охтирської міської громадської організації “ДОПОМОГА ТВАРИНАМ”, а також можна буде зайти в ветеринарну клініку по вул.Армійська,1 та пров.Друкарський, 2 і записатися.. Для зручності в клініці будуть роздруковані бланки для заповнення (приклад бланків додається), в яких потрібно буде записати свої контактні дані, адресу, інформацію про вид тварини, вік, кількість, що претендує на безкоштовну стерилізацію. Далі лікар вказує дату операції і, куратор (опікун) доставляє тварину до клініки.Разом з тим, планується проведення роз'яснювальної роботи кураторами щодо доцільності, ефективності та необхідності стерилізації тварин.

Ключові показники оцінки результату проекту

Реалізація даного проекту вплине на безпеку громадян міста. Адже відомі неодноразові випадки скарг до міської ради з приводу нападу зграй собак на людей . Дана програма необхідна для підтримки «Програми регулювання чисельності безпритульних тварин в місті Охтирка на 2017-2021 роки», оскільки це значно заощадить бюджетні кошти вже виділені на стерилізацію безпритульних собак. Це ж і стосується котів, які можуть бути носіями інфекцій.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Єдиним ризиком є підняття цін на закупівлю медикаментів (наркозу) для стерилізації.

Приклади (кейси) схожих рішень

У країнах Білорусь, Болгарія, Боснія-Герцеговина, Великобританія, Угорщина, Греція, Італія, Литва, Норвегія, Польща...В місті Чугуєв Харківської обл.міська рада у 2017 р. завдяки бюджету участі, виділила кошти на стерилізацію домашніх тварин.